Instytut Sztuki PAN

Szereg lat temu w Instytucie Sztuki PAN, na Długiej, ogladałem zdjęcia z Grodna. Było ich sporo ale poprosiłem o odbitki jedynie kilku. Najbardziej lubię te zimowe. Może dlatego że też chciałbym kiedyś przejść po zamarzniętym Niemnie.
Happy
PAN-1PAN-2PAN-3PAN-4

American Jewish Joint Distribution Committee

Jak zwykle, korzystając z weekendu oraz wolnego poniedziałku (w Niemczech świeto), zabrałem sie do przeglądania moich skarbów. W starej poczcie odnalazłem zdjęcia, ktore swojego czasu otrzymałem od Felka Zandmana (to nie arogancka poufałość, przez szereg lat byliśmy zaprzyjaźnieni i "na ty"). Uznałem że są na tyle ciekawe żeby im dać osobne miejsce na mojej stronie. Szkoda że nie oryginały, które znajdują się w archiwum JDC, ale nie wymagajmy zbyt wiele.

JDC

Dalsze losy zdjecia z Mlawy

Jakis czas temu pisalem (w "Znowu blad" 26.12.15.) ze omylkowo nabylem zdjecie z murem ghetta w Mlawie. Teraz to ciekawe zdjecie znalazlo nowego wlasciciela - kilka dni temu napisal do mnie sympatyczny list Pan Jaroslaw Janiszewski zajmujacy sie historia Mlawy ( www.janiss67.pl.tl ) z pytaniem czy bym tego zdjecia nie odsprzedal. Oczywiscie zgodzilem sie i pewnie niedlugo bedzie do obejrzenia na Jego internetowej stronie.